Jak se daní výhry v loterii od 1.1.2020

V roce 2020 vstoupil do účinnosti nový zákon, který přikazuje zdanit veškeré výhry, jejichž částka přesáhne 1 milion korun. Případné zdanění výhry probíhá na straně provozovatele loterie. Daň je ve výši 15% z takové výhry. Výše vašeho vkladu se od výhry neodečítá tzn. nelze uplatnit váš výdaj na dosažení výhry.

Jak to funguje

Jestliže jste se stali šťastlivcem a má vám být vyplacena výhra v minimální výši 1 milion korun, budete zdaněni 15%. Z takové případné výhry obdržíte pouze 850 000 Kč. Daň za vás odvede sázková kancelář, tudíž na váš bankovní účet obdržíte již zdaněnou výhru, kterou můžete utratit dle vlastního uvážení.

Výhry do 1 milionu

Vyhráli jste pod rozhodný milion? Státu neodvedete ani korunu, na takto malé výhry se daňová povinnost naštěstí nevztahuje. Na bankovní účet obdržíte 100% vyší výhry.

Více výher v rámci jedné sázenky nad 1M

Uvedený limit se vztahuje vždy na každou sázku zvlášť. Pokud jako výherce vyhrajete 2 výhry, celkově nad 1M a přitom jejich samostatná výhra je pod rozhodný 1M, nic nedaníte.

 

Zdanění výher je velmi jednoduché, ale také velmi nepříjemné, jelikož vám stát vezme podstatnou část výhry. U loterie Numera místo 100 mil. obdržíte pouze 85 milionů.

Číst dále

Žádné příspěvky nenalezeny

Bohužel v současné době nemáme žádné související příspěvky

Aktuální hry
Eurojackpot
Eurojackpot

Mnohamilionové výhry vám dají důvod, proč hrát právě Eurojackpot.

Next 6
Next 6

Rychlá číselná loterie s vkladem od 20 Kč

Šťastných 10
Šťastných 10

Za pár kaček miliony ve hře od Sazka loterie

Lototo
Lototo

Vyhrajte 50 miliónů na ruku s vkladem od 30 Kč

Životní výhra
Životní výhra

Vyhrajte doživotní rentu ve výši 100 mil. korun po dobu 30 let.

Online loterie
© Copyright 2020 OnlineLoterie.cz Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Účast na hazardní hře může být škodlivá. Pouze pro starší 18 let. Informace na webu nejsou oficiální a je potřeba si je ověřit.